یک روز دوست داشتنی

امروز شروع یک دوره آموزشی توی آزمایشگاه بود و من و کریس داشتیم برای کار عملی دستگاهها رو آماده می کردیم. چهار تا از کانالهای دستگاه داده برداری نمی کرد. البته تعجبی نداره چون این جور وقتها هیچ چیز درست کار نمی کنه. رفتم لپ تاپ خودم رو آوردم تا سنسورها رو با نرم افزار خودم تست کنم.

نرم افزاری که عینهو دسته گل تا هفته پیش کار می کرد ( و کل ترم قبل هم زیر دست دانشجوها تو آزمایشگاه دوام آورده بود)  لج کرد. پنج بار متلب هنگ کرد و من هم از کوره در رفتم. لپ تاپ خودم رو بستم و رفتم یکی از لپ تاپ های آزمایشگاه رو آوردم و کارم راه افتاد، اما....

کارم که تموم شد اومدم سروقت لپ تاپ خودم که دیدم عین خر هنگ کرده و نمی تونم ری استارتش کنم. چون دگمه پاورش خراب شده بدترین اتفاق مهم خاموش کردنشه چون دیگه روشن نمیشه. دل رو زدم به دریا و باتری و آداپتور رو کشیدم بیرون و  خاموشش کردم. اون هم لج کرد و گفت روشن نمی شم که نمی شم. در حین زد و خورد دیدم کلید رو که فشار می دم صدا نمی ده. بله، میکرو سویچش کلا شکسته بود!

بورد سویچ رو در آوردم و گفتم برم پیش "بو" - مسئول تعمیرات الکترونیک مون -  و ازش یک میکرو سویچ بگیرم و عوضش کنم که خوب، رفته بود و در اتاقش قفل بود.

رفتم پیش لری - مسئول کامپیوتر و شبکه - شاید اونجا یه چیزی گیرم بیاد. دستش درد نکنه، یه کوه لپ تاپ اوراق گذاشت جلوم که ببین چیزی گیرت میاد یا نه، که خدا رو شکر گیر اومد. یه بورد پاور پیدا کردم که میکرو سویچ روش همون سایزی بود که می خواستم. حالا فاصله من تا خوشبختی فقط یه هویه بود که سویچ رو از روی این بورد بکنم و هویه کنم رو بورد خودم.

یه هویه نوک نازک پیش محمد سراغ داشتم. رفتم ازش بگیرم که گفت الان چند ماهی می شه که ندیدتش. با بدبختی یه هویه دیگه پیدا کردم که نوکش هزار ماشاالله سه تا دوره زمین شناسی رو گذرانده بود. با سوهان نوکش رو مرتب کردم و افتادم تو بدبختیه بعدی. هیچکس سیم لحیم نداشت!

نیم ساعتی طول کشید تا با باز یافت لحیم (!) از روی این دوتا بورد تونستم میکرو سویچ رو رو بورد خودم لحیم کنم و بالاخره پیرمرد داستان ما روشن شد!

وسط این خر تو خری هم هی دکتر براون می اومد که کدی که واسه پروژه پایان ترم نوشتی باگ داره و بیا بریم سر لپ تاپت بهت نشون بدم که چه خطایی می گیره! البته بعد از اینکه متوجه عمق فاجعه شد یواشکی رفت.

 

نتیجه اخلاقی: اگه دکمه پاور لپ تاپتون خرابه تحت هیچ شرایطی خاموشش نکنین که پشیمونی سودی نداره!!

/ 2 نظر / 19 بازدید
مازیار

نوکش هزار تا دوره ی زمین شناسی رو گذرونده بود :))