کم نویسی

 

اینکه مدتها ننوشتم معنی اش اینه که سرم شلوغه. سرم گرم پروژه جدیدی یه که دارم روش کار می کنم.

وقتی سرم گرمه کمتر فکر می کنم. این باعث می شه یادم بمونه که امروز چه روز از چه ماهی هست و چند شنبه است، دیشب شام چی خوردم و ماشین رو صبح کجا پارک کردم. فکر کردن برای آدمی مثل من خوب نیست.

وقتی تو پروژه به مشکل برخورد می کنم زندگیم راحت تر می شه، چون عدد و رقم و فرمول و کد عوض مزخرف توی کله ام می چرخه. خودم که خیلی از این وضعیت راضی ام چون عوض فحش دادن به خودم و در و دیوار، نفرین و ناله ام نصیب چند تا شرکت و کمپانی می شه.

وقتی مشغول می شم به آدمها هم کمتر توجه می کنم. اینجوری کمتر احساس کسالت می کنم، احساس کسالت از آدمهایی که هیچ ربطی به من ندارن ولی از بخت بدشون مجبورن هر روز من رو ببینن و از دیدن قیافه هم دیگه عذاب بکشیم.

به بعضی ها حسودیم می شه. از اینکه راحت زندگی می کنن و راحت عذاب می دن و ککشون هم نمی گزه. اینکه هیچوقت از خودشون نمی پرسن " خوب که چی؟" و روزمرگی زندگیشون بزرگترین دستاورد و افتخار شونه.

من خسته نیستم، فقط احساس می کنم که هر چقدر سنم بیشتر می شه کم حوصله تر می شم. می ترسم یه روزی بیاد که حوصله خودم رو هم نداشته باشم. خیلی وقته که به این نتیجه رسیدم که خوب شدنی برای من در کار نیست. این یه مرض مزمنه که قراره من رو از پا در بیاره.

دلم برای اون شب های تاریک و تنها و نا امید و سرد زمستان 76 به صرف قهوه و دو نوازی گیتار تنگ شده. دلم برای دوست خوب و ساز خوب تنگ شده، ساز کوک. نه راستش دلم برای اینها لک زده.

فرشاد، کجایی که داداشتو کشتن...

 

/ 6 نظر / 21 بازدید

ال انتظارو اشد من الموت رئیس جان ........

که چی

سلام دوست خوب چقدر باید دوست همفکر باشه از دید شما؟ بعد دوست همفکر هم مگه داریم اصلا؟ بعد اگه همفکر نباشه پس فکر رو داره ولی همش رو نداره پس با شما دعواش میشه شایدم نشد بعد اگه نشه سر چی توافق کردین و دوست شدین؟ اگه بشه و تو دعوا بزنه شل و پلتون کنه چی؟ دوستی خراب میشه؟

نیما..که چی سابق

همیشه احتمال این هست که ادمی در شرایط من خیلی اشتباه کنه نظر قبلیم هم قاعدتا مستثنا نیست هم اندیشه درونیش هم ادبیاتش فقط هر طور راحتم می نویسم همین و همیشه این احتمال هست که ادم هایی مثل من ازردگی تولید کنند اگر اینطور شده باشه الان تنها کاری که می تونم بکنم معذرت خواهیه کار مهمتر عوض شدن طرز فکرمه که هنوز همون قبلیه