شوخی یا جدی، مسئله این است!


ببخشید، قصد توهین به کسی را ندارم. آنچه در ذیل می آید صرفا استنتاج شخصی است از کامنتهای پست قبلی. اسامی افراد و مکانها واقعی نبوده و زاییده ذهن و تخیل نویسنده می باشد.

 •  هیچ قومی با دست بردن در ترجمه پیروز نمی شود.
 •   رشد نسل جوان سی دی پلیر نیست و دگمه استاپ ندارد. کسی هم منتظر نمی ماند تا بخشنامه رشد و تربیت طی هفتاد سال آینده ابلاغ و مطابق آن بزرگ شود. اگر شما کاری نکنید اقوام وحشی سر می رسند و تربیت این نسل را به عهده می گیرند، آن هم با کمال میل!
 •   اصولا فاضل بودن اجداد شما در قرون گذشته فرقی زیادی در نمره درسی شما نخواهد داشت. متاسفانه فرهنگ، هنر و علم به طور ژنتیکی منتقل نمی شود و شما برای یاد گرفتن آنها باید زحمت بکشید.
 •   رطب خورده منع رطب نمی کند. فیلم "آخرین سامورایی" محصول همین اقوام وحشی است. اقوام وحشی را به دست خود به منزل نبرید تا نسل بعدی صدمه نبیند. عجالتا از کلاه قرمزی و پسر خاله و انواع فیلم های فارسی مجاز و غیر مجاز برای تربیت نسل جدید استفاده کنید.
 •   اطلاق نام مسلمان برای کسی افتخار نمی آورد. افتخار در اعتقاد و ایمان به خداست، در دل و با تمام وجود. عمل کردن به آن نیز نقش زغال خوب را خواهد داشت، البته در راه رستگاری.
 •   زرتشتیان آتش پرست نیستند. آتش سمبل پاکی است. دین زرتشت از اولین ادیان تک خدایی در جهان است و افتخار پارسیان، با همان کردار نیک، گفتار نیک و پندار نیک.
 •   سکوت چیز خوبی است، مخصوصا برای کسی که می خواهد درس بخواند و برای خودش کسی بشود. البته این شرط لازم برای به جایی رسیدن است و شرط کافی همان درس خواندن و فکر کردن. اصولا فریاد زدن یا سکوت کردن - تا آنجایی که این حقیر اطلاع دارد - باعث پیشرفت یا پسرفت کسی نمی شود. با حلوا حلوا کردن هم دهان شیرین نمی شود. با داد زدنش هم ایضا.
 •   انتقاد و اعتراض کار بسیار زشتی است و تعجب می کنم که چرا علما و دانشمندان از آن به عنوان گناه کبیره یاد نمی کنند. هر کسی هر غلطی دلش خواست می تواند بکند. مهم آبروی ما است که اصلا با این کارها خش هم نمی افتد. علت شوری شام هر شب ما هم به خاطر چشم شوربودن صدیقه خانم – همسایه غربی ما - می باشد، وگرنه غذا که نباید با نیم کیلو نمک اضافه شور بشود! هر کس هم که می چشد و میگوید شور است هدفی به جز خراب کردن ما ندارد.
 •   امانت داری فقط شامل اموال منقول می شود. لازم نیست در ترجمه امانتدار باشید. اصولا امانت داری از آن چیزهایی است که به اشتباه وارد دین و فرهنگ ما شده است و انشاءا... که به زودی خارج شود.
 •   اقوام وحشی دو دوره تاریخی دارند: قبل از کشف و بعد از کشف شدنشان. به قبل از کشف شدنشان کاری نداریم چون به سن ما نمی رسد (تمدن مایا ها، اینکا ها، آزتک ها و غیره صرفا جعل تاریخ است). دوره بعدش هم که چهارصد سالی می شود همش در حال کشتن همدیگر بودند (عده ای از دانشمندان بر این باور هستند که همین کشتار باعث ثابت ماندن تقریبی نرخ رشد جمعیت در این کشور می باشد). حال آنکه در طی این چندین هزار سال تاریخ در کشور ما نه کسی حق کسی را پایمال کرده و نه قطره خونی از دماغ بی گناهی بر زمین ریخته. کشتن که جای خود!
 •   تحقیقات اخیر دانشمندان نشان داده که بزرگترین آفت جامعه بشری اختراع خط و ماشین چاپ بوده است و فرهنگ منحط مطالعه از جمله بدترین پیامد های این خیانت. پیشنهاد می گردد که از هر گونه مطالعه، تحقیق و بررسی جدا پرهیز فرموده و سرانه مطالعه فعلی را حفظ فرمایید. به زودی مقدمات بازگشت به فرهنگ غارنشینی به طور نهادینه مورد بررسی کارشناسی قرار خواهد گرفت.

 

نتیجه گیری علمی : تحقیقات نشان داده که ما با هوش ترین انسانهای روی زمین هستیم.

 نتیجه گیری فرهنگی: تحقیقات ثابت کرده که ما با فرهنگ ترین مردم روی زمین هستیم.

 نتیجه گیری تاریخی: ایران تنها کشور جهان است که در طی هزاران سال تاریخ یک نقطه سیاه – حتی به قاعده یک ارزن- هم در کارنامه خود ندارد.

 نتیجه گیری باستان شناسی: با بررسی های ژنتیکی آثار به جا مانده، ایرانی بودن حضرت آدم (ع) به طور علمی ثابت گردید.

 نتیجه گیری حقوقی: به یک کارشناس خبره حقوق با آشنایی کامل به قوانین حقوقی – از حضرت آدم تا کنون –  و سابقه کاری مکفی و مرتبط به جهت احقاق حقوق حقه تاریخی خود نیازمندیم. داشتن تیپ خوب، اطلاعات تاریخی کم و کمی لهجه (ترجیحا انگلیسی) به هنگام فارسی حرف زدن الزامی است.

 نتیجه گیری ادبی: ندارد

 نتیجه گیری روانشناسی: ؟؟؟!!!

 نتیجه اخلاقی: این بار عجالتا بر عهده خودتان.من از پس این یکی بر نمی آم.  انشاءا... دفعه بعدی جبران می کنم.


/ 1 نظر / 4 بازدید
ub

چه خبره؟ این همه فریاد نداره باباجان - نصف این جملات هم کافی بود. آروم داداش ...آروم